zsdudova@zsdudova.sk

Krúžok RAF

Krúžok RAF -  „riadne akční fagani“

Po dlhšom uvažovaní som sa rozhodla, že prevezme krúžok RAF po kolegovi Kulkovskom. Pod mojím vedením krúžok obnovil svoju činnosť koncom apríla 2016. Krúžok je určený pre prihlásených žiakov, ale radi privítame aj iných záujemcov. Zúčastňujú sa ho žiaci od 4. po 9. ročník. Zatiaľ prišli iba chlapci, ale môžu prísť aj dievčatá. Väčšinou sa stretávame v sobotu v dopoludňajších hodinách pred školou a poobede žiakov privediem znovu pred školu. Keďže stretnutia trvajú pomerne dlho, nekonajú sa každú sobotu.

Zatiaľ sme mali 3 stretnutia.

Na prvom stretnutí bola veľmi slabá účasť. Boli sme v meste pri príležitosti dní Bratislavy. Pozreli sme si Primaciálny palác, kde bola sprístupnená kancelária primátora, ktorú sme si mohli pozrieť a mohli sme sa s primátorom aj porozprávať. Potom sme si išli pozrieť Múzeum hodín na Židovskej ulici. Neskôr sme sa zastavili na Hviezdoslavovom námestí, kde bola výstava výtvarných prác na tému „Bratislava očami detí“. Výstava bola v autobuse. Mohli sme ohodnotiť jednotlivé práce. Odtiaľ sme potom išli vláčikom Prešporáčikom na hrad, kde sa aktivity ukončili.

Druhé stretnutie sa nám veľmi podarilo, aj účasť bola oveľa vyššia. Bolo krásne počasie. Išli sme na Partizánsku lúku, kde sme po dlhšom hľadaní našli voľné ohnisko, na ktorom sme si opekali špekačky. Potom sme sa hrali na atrakciách na Partizánskej lúke, ako i na futbalovom ihrisku. Strávili sme veľmi príjemný čas aj pri vzájomných rozhovoroch, bolo veľmi milé, že na krúžku boli žiaci od štvrtého po siedmy ročník a starší žiaci sa venovali mladším a učili ich niektoré veci.

Tretie stretnutie bolo naopak v daždivom počasí. Mali sme preto naplánované navštíviť Laser Arenu. Keďže sme predtým ešte mali čas, akciu sme začali v Auparku, odkiaľ sme sa išli pozrieť na Deň hasičov na nábreží Dunaja, čo bolo pre žiakov tiež veľmi zaujímavé. Potom sme cestovali autobusom na Prešovskú ulicu, kde sme strávili veľmi príjemný čas v Laser Arene, najskôr pri laserovej hre, potom aj pri iných stolných hrách.

Do budúcnosti máme naplánované ďalšie akcie, ako napr. návšteva motokár, plavbu loďou po Dunaji, návšteva mestečka Kittsee v Rakúsku, koncom šk. roka prespávačku v škole a podobne.

Čo napísali o krúžku žiaci:

„Raz sme boli na Partizánskej lúke, kde sme si opekali, bolo veľmi pekne. Potom sme sa tam hrali.“
André Wiggo Golis 4.A

„Na krúžku RAF sme išli do Laser Areny na Prešovskej ulici, ale stretávali sme sa skôr, tak sme ešte išli do Auparku a do sadu Janka Kráľa pri príležitosti Dńa hasičov. Keď sme už nemali čas, išli sme do Laser Areny a po ceste sme videli veľa vecí (ako napr. malé kačičky na Štrkoveckom jazere)“.
Jakub Práznovský 5.A