Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

666 žiakov I. a II. stupňa
27 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudova.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

Krúžok RAF

Krúžok RAF -  „riadne akční fagani“

Po dlhšom uvažovaní som sa rozhodla, že prevezme krúžok RAF po kolegovi Kulkovskom. Pod mojím vedením krúžok obnovil svoju činnosť koncom apríla 2016. Krúžok je určený pre prihlásených žiakov, ale radi privítame aj iných záujemcov. Zúčastňujú sa ho žiaci od 4. po 9. ročník. Zatiaľ prišli iba chlapci, ale môžu prísť aj dievčatá. Väčšinou sa stretávame v sobotu v dopoludňajších hodinách pred školou a poobede žiakov privediem znovu pred školu. Keďže stretnutia trvajú pomerne dlho, nekonajú sa každú sobotu.

Zatiaľ sme mali 3 stretnutia.

Na prvom stretnutí bola veľmi slabá účasť. Boli sme v meste pri príležitosti dní Bratislavy. Pozreli sme si Primaciálny palác, kde bola sprístupnená kancelária primátora, ktorú sme si mohli pozrieť a mohli sme sa s primátorom aj porozprávať. Potom sme si išli pozrieť Múzeum hodín na Židovskej ulici. Neskôr sme sa zastavili na Hviezdoslavovom námestí, kde bola výstava výtvarných prác na tému „Bratislava očami detí“. Výstava bola v autobuse. Mohli sme ohodnotiť jednotlivé práce. Odtiaľ sme potom išli vláčikom Prešporáčikom na hrad, kde sa aktivity ukončili.

Druhé stretnutie sa nám veľmi podarilo, aj účasť bola oveľa vyššia. Bolo krásne počasie. Išli sme na Partizánsku lúku, kde sme po dlhšom hľadaní našli voľné ohnisko, na ktorom sme si opekali špekačky. Potom sme sa hrali na atrakciách na Partizánskej lúke, ako i na futbalovom ihrisku. Strávili sme veľmi príjemný čas aj pri vzájomných rozhovoroch, bolo veľmi milé, že na krúžku boli žiaci od štvrtého po siedmy ročník a starší žiaci sa venovali mladším a učili ich niektoré veci.

Tretie stretnutie bolo naopak v daždivom počasí. Mali sme preto naplánované navštíviť Laser Arenu. Keďže sme predtým ešte mali čas, akciu sme začali v Auparku, odkiaľ sme sa išli pozrieť na Deň hasičov na nábreží Dunaja, čo bolo pre žiakov tiež veľmi zaujímavé. Potom sme cestovali autobusom na Prešovskú ulicu, kde sme strávili veľmi príjemný čas v Laser Arene, najskôr pri laserovej hre, potom aj pri iných stolných hrách.

Do budúcnosti máme naplánované ďalšie akcie, ako napr. návšteva motokár, plavbu loďou po Dunaji, návšteva mestečka Kittsee v Rakúsku, koncom šk. roka prespávačku v škole a podobne.

Čo napísali o krúžku žiaci:

„Raz sme boli na Partizánskej lúke, kde sme si opekali, bolo veľmi pekne. Potom sme sa tam hrali.“
André Wiggo Golis 4.A

„Na krúžku RAF sme išli do Laser Areny na Prešovskej ulici, ale stretávali sme sa skôr, tak sme ešte išli do Auparku a do sadu Janka Kráľa pri príležitosti Dńa hasičov. Keď sme už nemali čas, išli sme do Laser Areny a po ceste sme videli veľa vecí (ako napr. malé kačičky na Štrkoveckom jazere)“.
Jakub Práznovský 5.A