• Vieme ako na to
    • Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

• Zbierka Modrý gombík - UNICEF

Milí rodičia,
            na našej škole bude dňa 14.5. 2024 prebiehať zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024.
            Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré idú každý večer spať hladné.
            Žiaci môžu prispieť ľubovoľnou sumou. Na pam
        • Zbierka Modrý gombík - UNICEF
          • Dudova 2 v Bruseli

V polovici apríla sme opäť po niekoľkých rokoch navštívili neoficiálne hlavné mesto Európy, Brusel. Aby sme nestrácali čas, do Belgicka sme odleteli skoro ráno. S pani učiteľkou Matejkinovou a Aghovou, ktoré exkurziu zorganizovali, sme si stihli prezrieť centrum mesta s jeho dominantami, Atómium, park miniatúr Mini-Europe. Navštívili sme aj Parlamentárium pri Európskom parlamente, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti o Európskej únii a dozvedeli sa viac o jej vzniku. Nezabudli sme sa odfotiť pri slávnej fontáne Manneken Pis a ochutnať belgické vafle, čokoládu i hranolky. Týchto pár dní sme si naozaj užili a už teraz sa tešíme na ďalšiu exkurziu. Už teraz rozmýšľame, kam sa pozrieme v nasledujúcom školskom roku.

• Petržalská kvapka krvi 2024

Petržalka vyzýva na dobrovoľné darovanie krvi. Uskutoční sa 6. júna v Cik Cak Centre

Na už 20. ročník dobročinného podujatia Petržalská kvapka krvi sa môžu záujemcovia prihlásiť cez online formulár na webe mestskej časti.

Ku každoročným podujatiam organizovaným bratislavskou mestskou časťou Petržalka už tradične patrí aj Petržalská kvapka krvi, ktorá tento rok slávi okrúhle, 20. narodeniny. Rovnako tak si 20. jubileum svojho vzniku pripomína aj Národná transfúzna služba Slovenskej republiky (NTS SR), spoluorganizátor dobročinnej aktivity.

• Slávik Slovenska 2024

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. V apríli prebehlo školské kolo. Žiaci súťažili v troch kategóriách od najmladších prvákov až po žiačky ôsmeho ročníka. Sme radi, že každý rok sa nájde mnoho detí, ktoré milujú spev a slovenské ľudové piesne.

•

V školskom roku 2022/2023 sa naša škola zapojila do Grantového programu na podporu pohybových aktivít a neformálneho vzdelávania v oblasti práce s deťmi a mládežou

Názov nášho úspešného projektu: S florbalom hravo na Dudovej

Hlavným cieľom projektu bolo a bude rozvíjať poznanie zdravého životného štýlu u detí, rozvoj pohybovej kultúry a zlepšovanie zručností žiakov, získavanie sociálnych zručností, rozvoj cieľavedomosti, podpora kladného vzťahu k pohybovým, športovým aktivitám, napomáhanie rozvoja súdržnosti skupiny, sebaúcty a sebavedomia u detí,...

Kvalitatívnym a kvalitatívnym výsledkom realizácie je najmä:

- zlepšenie pohybovej gramotnosti detí

- spoznanie športu florbal

- zdokonalenie  a zlepšenie športových zručností a mäkkých zručností detí

- rozvoj sebaúcty, zvýšenie sebavedomia, zlepšenie spolupráce v rámci kolektívu

- podporenie pozitívneho vzťahu k športovaniu a zdravého životného štýlu detí

- zlepšenie materiálneho vybavenia kabinetu Tv, zlepšenie podmienok na šport najmä podpora kolektívneho športu florbal

Realizáciu tohto športovo zameraného projektu považujeme v dnešnej technicky vyspelej spoločnosti za veľmi dôležitú. Nesmieme zabúdať na zdravie detí a podporu všetkých aktivít, ktoré k tomu prispejú.

Ďakujeme hl. mesta SR Bratislava za možnosť realizovať tento projekt v našej Základnej škole.

• Naša škola je v projekte Spolu múdrejší 3

Nedeľa 12. 5. 2024