Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

666 žiakov I. a II. stupňa
27 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudova.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

DEŇ ZEME


Je to deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti. V modernom poňatí ide o ekologický motivovaný sviatok, upozorňuje ľudí na dôsledky životného prostredia.

Škodiť odpadmi môžeme nielen sami sebe ale aj zvieratám. Preto by sme si životné prostredie, zdravie mali vážiť a odpad triediť.
Separovať odpad by mal každý z nás, separovanie pomáha k menšej miere spotrebe materiálu na výrobok. Prieskum tiež ukázal, že 80% z toho, čo dnes vyhadzujeme ako nepotrebné, by sme ešte vedeli bez problémov využiť. Napríklad len taký papier sa v prírode rozkladá až 4 mesiace. Vyhadzovaním papiera v SR zničíme ročne 3000 ha lesa. Rozklad plastu alebo žuvačky trvá niekoľko rokov. Nejde len o samotný rozklad jednotlivého odpadu, ale o to, ako krajina a príroda vyzerá.
Preto by sme sa mali snažiť zachovať prírodu čistú aj pre nasledujúce generácie.

V tento deň  sme si pripravili pre našich žiakov rôzne aktivity. ako napríklad. Hod šiškou na cieľ, tvorivé dielne, kde si žiaci zo starých máp mohli vyrobiť peňaženku, z rôznych strukovín, korením a byliniek si zhotovili obraz, spoznávali rôzne chránené a vysokohorské rastliny a byliny. Na ďalšom stanovišti bola písmenková hra, skladanie puzzle chránené živočíchy a pri poslednom žiačka  piateho ročníka Ella Klebercová so žiakmi viedla debatu o separácií a rozklade rôzneho materiálu / odpadu/ v prírode.


Vlastná tvorba žiačky 7. A triedy - Dominiky Ondrušovej

Dnes kričí celá Zem,
má sviatok. tak tomu rozumiem,
ale ten krik je akýsi zúfalý,
smutný a nešťastný. Kde sme sa to dostali?

V rybníku, kde žili rybky,
plávajú dnes igelitky.
V potôčikoch kde boli raky,
umývajú nákladiaky.
V jazierkách kde rástli lekná
zostala, len voda mútna.

Vzduch je plný prachu smogu,
zabránime spolu tomu?

Pozbierame igelitky,
nech je miesto aj pre rybky.
Nepustíme nákladiaky,
na miesta kde žijú raky.

Vyčistíme jazierka.
Roboty nás čaká dosť,
Zemeguli pre radosť!

 

Ak si chcete pozrieť fotografie, kliknite na tento odkaz.