Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

666 žiakov I. a II. stupňa
27 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudova.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

Cesta chleba

Čo nezažiješ, zrejme ani nebolo....
Čo uvidíš, zacítiš, ohmatáš, vyskúšaš, to sa počíta  (ale iba vtedy, ak robíme veci, ktoré sú povolené).
To je heslo, ktoré sme si zvolili na tento týždeň.
Začali sme chlebom.
Celý pondelok sme venovali práve cestičke, ktorú si chlieb musí prejsť, kým sa dostane k nám na stôl.
V rámci prírodovedy sme  sa učili o prácach na poli a poľných plodinách. Dozvedeli sme sa  ako zo zrnka vyrastie klas až kým ho v lete zožne kombajn.
Na matematike sme počítali lyžičky ingrediencií, ktoré do chlebíka patria. Kým nám pekáreň vymiesila cesto, naučili sme sa písať číslicu 1.
Keďže sme iba prváci, tak sme si na slovenskom jazyku skúšali čítať slová, ktoré k chlebu patria : voda, múka, soľ, melú, žito. Ostatné ingrediencie sme aspoň delili na slabiky.  Nezabudli sme kontrolovať ako nám cestíčko kysne a tiež  sa pečie. Netrpezlivo sme čakali, kým zaznie zvukový signál, ktorý ohlási koniec pečenia.
Najťažšie chvíle boli chvíle čakania – chlebík bol dopečený, krásne rozvoniaval a čakali sme kým vychladne. Medzitým sme si na etickej výchove porozprávali koľko ľudí musí vynaložiť svoju prácu, kým sa chlebík dostane k nám. Nezabudli sme ani na deti, ktoré dostatok jedla nikdy nepocítili. Radi by sme im z toho nášho aspoň kúsok poslali.  Vymaľovali sme omaľovánku, ktorá bola o chlebíku a pečive.
A na záver sme sa presvedčili, že chlebíka sa naozaj neobješ. Hlavne, keď ho vidíš ako ti rastie pred očami, cítiš jeho vôňu, máš možnosť ho čerstvý ochutnať.


Mgr. Renáta Raučinová +  žiaci 1.C
ZŠ Dudova 2, Bratislava

 

Ak si chcete pozrieť fotografie, kliknite na tento odkaz.