Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

501 žiakov I. a II. stupňa
22 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudovaba.edu.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.

---------------------------------------


Na našej škole je aj
Neštátna zubná ambulancia
pre deti, dorast aj dospelých


MUDr. Darina Marenčíková


Ordinačné hodiny

pondelok až piatok 8 00 - 14 00


telefón 02 63 83 83 47


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

Duálne vzdelávanie - ponuka pre žiakov našej školy z hotela Falkensteiner

Žiaci 8. a 9. ročníkov, ktorí majú záujem o povolania v gastronómii ( kuchár, čašník,  pracovník na recepcii,...) mali možnosť sa 3.12.2018 zúčastniť exkurzie do hotela Falkensteiner, ktorý patrí do siete rakúskej spoločnosti. Na recepcii ich privítal pracovník hotela a informoval ich o systéme duálneho vzdelávania na tomto pracovisku. Umožnil im aj diskusiu so študentkami duálneho vzdelávania v odbore čašník, servírka. Naši žiaci mali množstvo otázok, ktoré adresovali nielen študentkám, ale aj pracovníkom hotela. Po besede nasledovala prehliadka hotela. Žiaci sa dostali do takých priestorov, ktoré bežný návštevník hotela nemá možnosť vidieť. Prehliadka kuchyne patrila medzi najzaujímavejšie. Ale žiakov zaujalo aj pozorovanie práce čašníkov v hotelovej reštaurácii, barmanov a príprava kongresovej miestnosti. Mali možnosť vidieť zručnosti študenta prvého ročníka v odbore kuchár, ktorý tu praxoval a už sám pripravoval omelety pre hostí.
Potom nasledovala prehliadka izieb, fitnes centra, sauny a ďalších miestností, ktoré spríjemňujú pobyt hotelovým hosťom. K tomu patrilo množstvo ďalších povolaní v hoteli, o ktorých žiaci vôbec netušili. Vari najdlhšie sa zdržali v najžiadanejšej izbe hotela. Pozorovali precíznu prácu chyžných a nezabudli si odfotografovať fantastický výhľad z tejto izby na mesto.
Táto exkurzia bola pre nich veľmi podnetná, lebo mali možnosť spoznať výhody, ale aj tienisté stránky týchto povolaní. Nakoniec sa žiaci zverili so svojimi dojmami.  Niektorí povedali, že si túto prácu predstavovali ináč a vzdali sa myšlienky stať sa čašníkom alebo kuchárom, ale mnohí sa utvrdili v tom, že toto je tá správna práca pre nich.