Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

501 žiakov I. a II. stupňa
22 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudovaba.edu.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.

---------------------------------------


Na našej škole je aj
Neštátna zubná ambulancia
pre deti, dorast aj dospelých


MUDr. Darina Marenčíková


Ordinačné hodiny

pondelok až piatok 8 00 - 14 00


telefón 02 63 83 83 47


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

Praha exkurzia


V dňoch 9.11 až 11.11  sme sa vydali v rámci krúžku cestujeme po pamiatkach na exkurziu a zažiť nádherný zážitok.
Cestovali sme vlakom. Čo bolo veľmi dobré, keďže sme sa do Prahy dostali bez prestávok a zápchy. Došli sme včas a hneď sme sa ubytovali v hotely Aron, kde boli všetci veľmi milí. Hotel ma príjemne prekvapil, mali sme celkom veľkú, rožnú izbičku s nádherným výhľadom. Po vybalení sme začali prehliadku večerného Staromestského námestia s Orlojom, sochu sv. Vítu s nádherným parkom a Vaclavského námestia. Večerná prechádzka po námestí bola super no aj tak vyhralo hračkárstvo Hamleys pri námestí. Kde bola tá najlepšia atmosféra. Bolo to ako z rozprávky, pri vstupe sedel Mikuláš s ktorým sme sa odfotili a za odmenu že sme mu zaspievali koledu  nám dal lístky na kolotoč. Týmto nádherným darčekom sa skončil úžasný prvý deň.
Keď som sa zobudila na druhý deň nevedela som sa dočkať raňajok, boli to tie najlepšie raňajky ale to asi preto lebo som bola hladná. Cez tento deň sme išli do Pražského  hradu ,kde sme sa veľa naučili o histórií hradu a o panovníkoch na tomto hrade. Hrad bol v goticko-barokovom štýle, ktorý sa mne veľmi páčil a takisto aj galéria v ňom. Veľmi zaujímavá bola aj najužšia ulička, ktorá bola riadená semaforom a taktiež aj Čertovka, Kampa a Karlov most kde bolo veľa umelcov, ktorých veľmi obdivujem. Večer sme išli do múzeá voskových figurín, kde časť z múzea bola spravená ako rozprávka  so zaujímavými príbehmi a nádhernými figurínami ktorých sa niekedy nedalo rozpoznať od živých.
Posledný deň nášho výletu zakončil veľmi dobre. Boli sme navštíviť Národný cintorín s krásnym kostolom, kde sme mali za úlohu nájsť rôzne slávne osobnosti. Veľmi sa mi páčila aj katedrála sv. Petra a Pavla a Vyšehrad s nádherným výhľadom na celé mesto.
Môžeme byť radi, že máme také dobré učiteľky a krúžok. Toto bola naša exkurzia.


Zuzana Kucharíková

 

Ak si chcete pozrieť fotografie, kliknite na tento odkaz.