Praha exkurzia

V dňoch 9.11 až 11.11  sme sa vydali v rámci krúžku cestujeme po pamiatkach na exkurziu a zažiť nádherný zážitok.
Cestovali sme vlakom. Čo bolo veľmi dobré, keďže sme sa do Prahy dostali bez prestávok a zápchy. Došli sme včas a hneď sme sa ubytovali v hotely Aron, kde boli všetci veľmi milí. Hotel ma príjemne prekvapil, mali sme celkom veľkú, rožnú izbičku s nádherným výhľadom. Po vybalení sme začali prehliadku večerného Staromestského námestia s Orlojom, sochu sv. Vítu s nádherným parkom a Vaclavského námestia. Večerná prechádzka po námestí bola super no aj tak vyhralo hračkárstvo Hamleys pri námestí. Kde bola tá najlepšia atmosféra. Bolo to ako z rozprávky, pri vstupe sedel Mikuláš s ktorým sme sa odfotili a za odmenu že sme mu zaspievali koledu  nám dal lístky na kolotoč. Týmto nádherným darčekom sa skončil úžasný prvý deň.
Keď som sa zobudila na druhý deň nevedela som sa dočkať raňajok, boli to tie najlepšie raňajky ale to asi preto lebo som bola hladná. Cez tento deň sme išli do Pražského  hradu ,kde sme sa veľa naučili o histórií hradu a o panovníkoch na tomto hrade. Hrad bol v goticko-barokovom štýle, ktorý sa mne veľmi páčil a takisto aj galéria v ňom. Veľmi zaujímavá bola aj najužšia ulička, ktorá bola riadená semaforom a taktiež aj Čertovka, Kampa a Karlov most kde bolo veľa umelcov, ktorých veľmi obdivujem. Večer sme išli do múzeá voskových figurín, kde časť z múzea bola spravená ako rozprávka  so zaujímavými príbehmi a nádhernými figurínami ktorých sa niekedy nedalo rozpoznať od živých.
Posledný deň nášho výletu zakončil veľmi dobre. Boli sme navštíviť Národný cintorín s krásnym kostolom, kde sme mali za úlohu nájsť rôzne slávne osobnosti. Veľmi sa mi páčila aj katedrála sv. Petra a Pavla a Vyšehrad s nádherným výhľadom na celé mesto.
Môžeme byť radi, že máme také dobré učiteľky a krúžok. Toto bola naša exkurzia.

Zuzana Kucharíková

Ak si chcete pozrieť fotografie, kliknite na tento odkaz.