Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

501 žiakov I. a II. stupňa
22 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudovaba.edu.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.

---------------------------------------


Na našej škole je aj
Neštátna zubná ambulancia
pre deti, dorast aj dospelých


MUDr. Darina Marenčíková


Ordinačné hodiny

pondelok až piatok 8 00 - 14 00


telefón 02 63 83 83 47


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

Ako ovplyvňujú informačné technológie náš život

Na túto otázku písomne odpovedali žiaci vyšších ročníkov našej školy. Niektoré z nich boli tak dobré, že "volali" po zverejnení.  Ich príspevky neboli nijak upravované.


Dnes je už veľmi ťažké predstaviť si život bez informačných technológii. Uľahčujú nám každodenný život a rôzne nás ovplyvňujú. Informačné technológie spájajú ľudí. Prečo? Za prácou či štúdiom sa rozhodne odcestovať veľa mladých ľudí, a tak s nimi môže rodina či blízky komunikovať. Po pár klikoch sa dozviete zaujímavé fakty, návody a iné fascinujúce veci obiehajúce internet. I na to nám slúžia technológie. Ak by ich nebolo, neexistovalo by viacero profesii alebo vykonávanie práce by bolo náročnejšie po fyzickej alebo psychickej stránke. Technológie však majú aj nevýhody. Nechcem hovoriť o závislostiach, ktoré sa objavujú čoraz častejšie. V médiách môžeme nájsť veľmi nelogické informácie a neraz sa stáva, že veríme nepravdivým údajom. Je preto nadmieru dôležitá naša inteligencia a správne selektovanie informácii, pretože nie všetko, čo nájdeme na internete je naozaj pravda!


Majú mnoho výhod ale aj nevýhod. Informačné technológie ovplyvňujú náš život tak že mladšia generácia ostáva na nich závislá,staršia ani tak nie. Strávia na nich hodiny času, ktorý mohli využiť lepšie ako napríklad isť von s kamarátmi a športovať. Sú v tom zakomponované sociálne siete,pri ktorých dochádza ku šikane,závislosti alebo konfliktov medzi ľuďmi. Ale informačné technológie majú aj svoje výhody. Umožňujú nám komunikovať s priateľmi a rodinou a zisťovať nové informacie či si už môžeme pozrieť rôzne služby alebo noviny. Na môj život to vplýva tak,nie som závislá ale dlho by som bez telefónu nevydržala. Rada si tam pozriem informácie alebo popíšem s priateľom.


Každý deň získavame nové informácie, ktoré nám negatívne alebo pozitívne ovplyvňujú život. Pozitívne sú pre mňa sociálne siete ako Instagram a Facebook. Často sa z týchto sociálnych sieti dozvedám novinky ako napr. nové trendy, nové fotky (slávnych osobností a kamarátov), nové recepty, oznámenia o narodeninách známeho a iné. Iba občas sa stáva, že nájdem niečo negatívne. Najviac ma vie nahnevať keď mi sestra do správ na Facebook pošle zosmiešnenú fotku mňa. Ale je to sestra, takže ma to nenahnevá lebo viem, že je to iba medzi nami. Ďalšie pozitívne sú MEME (hlavne na FB), ktoré ma každodenne rozosmievajú. Ďalej sú to fotky s rôznych miest na svete, pri ktorých sa vždy pozastavím a obdivujem.


Dnes si už asi ani nevieme predstaviť život bez mobilu, notebooku alebo bez tabletu. Pravdu povedať myslím si, že už teraz sme niektorý závislý na elektronike a to nevravím čo sa bude diať o pár rokov.  Dnes je pre nás normálne chytiť mobil a zavolať priateľovi, chytiť Mp3 a počúvať hudbu alebo chytiť notebook a hľadať informácie na GOOGLI. Ale v minulosti ľudia poznali iba ľudové piesne, encyklopédie, listy,... no žiadna technológia (možno tak zbrane). Ale dnes je to už iné. Dnes kam sa pohneme tam je samá technológia. Idem do pizzerie a je tam TV. Dokonca už aj v niektorých kostoloch sú informačné technológie. Mali by sme sa aj my sami zamyslieť čo pre nás informačné technológie znamenajú a čo je pre nás a náš život naozaj dôležité. Technológia sa dá nahradiť ale náš život nie.


Každý dnes vo svojom živote využíva informačné technológie, aj keď si to niektorí už ani neuvedomujú. Môj život ovplyvnili informačné technológie, pretože dnes sú tieto technológie nevyhnutné pre prácu, vzdelávanie a zábavu. Vďaka výdobytkom dnešnej doby máme ľahší život a šetria nám čas. Nemusíme dokonca vedieť odpoveď na otázku, stačí ak vieme túto odpoveď nájsť pomocou informačných technológií. V súčasnosti má veľa ľudí mobilné zariadenia, ktoré nosia pri sebe a nemusia mať externé napájanie z elektrického zdroja. Môžu to byť tablety, notebooky, mobily a iné zariadenia. Vývoj spoločnosti sa od využívania informačných technológií prudko zrýchlil a naďalej sa zrýchľuje. Viem, že veľa ľudí sa dennodenne prihlasujú na sociálne siete, zdieľajú svoje pocity, osobné informácie a obrázky, no podľa mňa si takýto ľudia nevážia súkromie, pretože sa dá o danom človeku zistiť veľa informácií bez toho, aby si bol toho vedomý. Ďalší mínus sú hackeri, ktorí sa snažia ľuďom znepríjemniť život. V celku su informačné technológie dobrým pomocníkom, no nie sú bezpečné, pretože pri prehliadávaní webových stránok, dostať napr. do počítača nejaký vírus, aj napriek tomu, že existuje veľa antivírusov.


Mňa ovplyvňujú informačné technológie v dnešnej dobe veľmi. Nemalo by len mňa ale aj každého, ktorý vníma informácie okolo seba. Život dnes by som si bez informačných technológií nevedel predstaviť, pretože jednoznačne k nám patria. Sú veľmi užitočné a nápomocné. Sú rýchle a spoľahlivé, vedia nám priniesť aktuálne informácie, či už sme kdekoľvek. Informácie rôzneho typu. Uľahčujú nám vyhľadávať informácie. Nemusíme ísť do knižnice a prehľadať množstvo encyklopédii ale spravíme pár klikov a dostanete veľa bohužiaľ dajú aj zneužiť, či už hackovaním, odhalením súkromných informácii alebo vyhľadávanie nevhodných informácii v mladom veku. Taktiež sa dajú zneužiť rôzne informácie na sociálnych sieťach a šírenie reťazových a nepravdivých informácii. Aj tak si myslím, že informačné technológie majú viac pozitívneho a že bez nich by sme si život nevedeli predstaviť. Informačné technológie nás ovplyvňujú každý deň.