Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

534 žiakov I. a II. stupňa
24 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudovaba.edu.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.

---------------------------------------


Na našej škole je aj
Neštátna zubná ambulancia
pre deti, dorast aj dospelých


MUDr. Darina Marenčíková


Ordinačné hodiny

pondelok až piatok 8 00 - 14 00


telefón 02 63 83 83 47


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

Exkurzia Praha 2017

V piatok ráno 10.11. sme sa žiaci deviateho ročníka z krúžku Cestujeme po pamiatkach UNESCO vybrali autobusom na exkurziu do Prahy. Všetci sme sa veľmi tešili pretože „stovežatá“ Praha je jedna z najkrajších metropol v Európe a vôbec vo svete. Po príchode na autobusovú stanicu Florenc, ubytovaní a vybalení v hoteli Aron v mestskej časti Prahy, Žižkov sme sa hneď vydali do starého mesta a našou prvou zástavkou bolo Václavské námestie ktoré je najdlhšie v Prahe. Z pod sochy koňa na ktorom sedí svätý Václav sme sa presunuli cez celé námestie k Prašnej bráne, Obecnému domu na Staromestskom námestí, kde sme sa zastavili aj pri Orloji, ktorý zvonil pri celej hodine. Neďaleko tohto námestia je obrovské múzeum voskových figurín. Okrem figurín slávnych hudobníkov a hercov sme videli aj politikov, rozprávkové postavy, spisovateľov a športovcov. Deň sme zakončili večerou v nákupnom centre Palladium na Námestí republiky a cestou na hotel. Na druhý deň v sobotu sme sa poriadne vystrojili na celodennú cestu Prahou a po raňajkách v hoteli sme sa vydali do ulíc Prahy. Ako prvé sme sa previezli električkou do Hradčan kde sme zamierili na Pražský hrad ktorý bol úžasný. Okrem vonkajších katedrál, kostolov a vežičiek sme si pozreli aj priestory vnútri. Videli sme galériu plnú historických obrazov, starý palác, väznicu, baziliku svätého Juraja, a zaujímavosti zo vzniku tejto národnej kultúrnej pamiatky či Zlatú uličku. Potom sme sa pomaly presunuli pri riečku s názvom Čertovka a najužšiu uličku v Prahe cez ktorú vedú ľudí semafory. Potom sme sa rozhodli prejsť cez Karlov most na druhú stranu a vychutnať si už nočný pohľad na Prahu. Veľmi sa mi páčilo že sme sa prešli taktiež po uličkách Prahy v tme. Dávalo to mestu úplne inú atmosféru ako cez deň. Večer sme prišli na hotel úplne vyčerpaní a niektorí si necítili nohy. Ráno v nedeľu, deň kedy sme odchádzali sme sa ešte rýchlo po raňajkách a balení domov, išli pozrieť električkou a metrom na Vyšehrad. Pozreli sme si cintorín, kde je pochovaných plno známych osobností a taktiež krásny výhľad na mesto. Neďaleko nášho hotela sme sa ešte pozreli na Vítkov, čo je kopec, kde sa nachádza bronzová jazdecká socha Jána Žižku. Aj toto bolo zaujímavé miesto a bol odtiaľ krásny výhľad na Prahu. Tak sa skončil náš výlet a v nedeľu na obed sme išli naspäť domov. V Prahe som bol s pani učiteľkou Matejkinovou už tretí krát, no vždy sme videli niečo iné a výnimočné. Aj keď sme mali mať celý čas upršané počasie, tak sme mali šťastie a celý čas sa na nás usmievalo slnko. Exkurzia sa mi veľmi páčila a nikdy na ňu nezabudnem.
Simon Šinka, 9.B

Ak si chcete pozrieť fotografie, kliknite na tento odkaz.