Exkurzia Praha 2017

Exkurzia Praha 2017

V piatok ráno 10.11. sme sa žiaci deviateho ročníka z krúžku Cestujeme po pamiatkach UNESCO vybrali autobusom na exkurziu do Prahy. Všetci sme sa veľmi tešili pretože „stovežatá“ Praha je jedna z najkrajších metropol v Európe a vôbec vo svete. Po príchode na autobusovú stanicu Florenc, ubytovaní a vybalení v hoteli Aron v mestskej časti Prahy, Žižkov sme sa hneď vydali do starého mesta a našou prvou zástavkou bolo Václavské námestie ktoré je najdlhšie v Prahe. Z pod sochy koňa na ktorom sedí svätý Václav sme sa presunuli cez celé námestie k Prašnej bráne, Obecnému domu na Staromestskom námestí, kde sme sa zastavili aj pri Orloji, ktorý zvonil pri celej hodine. Neďaleko tohto námestia je obrovské múzeum voskových figurín. Okrem figurín slávnych hudobníkov a hercov sme videli aj politikov, rozprávkové postavy, spisovateľov a športovcov. Deň sme zakončili večerou v nákupnom centre Palladium na Námestí republiky a cestou na hotel. Na druhý deň v sobotu sme sa poriadne vystrojili na celodennú cestu Prahou a po raňajkách v hoteli sme sa vydali do ulíc Prahy. Ako prvé sme sa previezli električkou do Hradčan kde sme zamierili na Pražský hrad ktorý bol úžasný. Okrem vonkajších katedrál, kostolov a vežičiek sme si pozreli aj priestory vnútri. Videli sme galériu plnú historických obrazov, starý palác, väznicu, baziliku svätého Juraja, a zaujímavosti zo vzniku tejto národnej kultúrnej pamiatky či Zlatú uličku. Potom sme sa pomaly presunuli pri riečku s názvom Čertovka a najužšiu uličku v Prahe cez ktorú vedú ľudí semafory. Potom sme sa rozhodli prejsť cez Karlov most na druhú stranu a vychutnať si už nočný pohľad na Prahu. Veľmi sa mi páčilo že sme sa prešli taktiež po uličkách Prahy v tme. Dávalo to mestu úplne inú atmosféru ako cez deň. Večer sme prišli na hotel úplne vyčerpaní a niektorí si necítili nohy. Ráno v nedeľu, deň kedy sme odchádzali sme sa ešte rýchlo po raňajkách a balení domov, išli pozrieť električkou a metrom na Vyšehrad. Pozreli sme si cintorín, kde je pochovaných plno známych osobností a taktiež krásny výhľad na mesto. Neďaleko nášho hotela sme sa ešte pozreli na Vítkov, čo je kopec, kde sa nachádza bronzová jazdecká socha Jána Žižku. Aj toto bolo zaujímavé miesto a bol odtiaľ krásny výhľad na Prahu. Tak sa skončil náš výlet a v nedeľu na obed sme išli naspäť domov. V Prahe som bol s pani učiteľkou Matejkinovou už tretí krát, no vždy sme videli niečo iné a výnimočné. Aj keď sme mali mať celý čas upršané počasie, tak sme mali šťastie a celý čas sa na nás usmievalo slnko. Exkurzia sa mi veľmi páčila a nikdy na ňu nezabudnem.
Simon Šinka, 9.B

Ak si chcete pozrieť fotografie, kliknite na tento odkaz.