Welcome to NFL summer vacation. With mandatory minicamps wrapping up, players now head out on break until July 22, when the first of the training camps begin.Eric Weddle Jersey

In the meantime, here are 10 things we learned from the latest round of off-season practices.

Miami coach Adam Gase said during a radio interview in May that he wants Ajayi to handle “between 22 and 25” carries per game this season. Perhaps that doesn't sound like a massive number,Justin Tucker Jersey but in terms of an NFL running back's workload it is huge. An average of 25 attempts stretched over a 16-game schedule would put Ajayi right at 400 rushes for the season—just five backs in NFL history (Larry Johnson, Jamal Anderson, James Wilder,C.J. Mosley Jersey Eric Dickerson and Eddie George) have hit that number. Ezekiel Elliott and Le'Veon Bell led the league last season in attempts and attempts per game, respectively, with 322 and 21.Elvis Dumervil Jersey8.

On top of his run-game workload, though, Ajayi also wants to be more involved as a receiving threat. ESPN's James Walker reports that “catching the ball out of the backfield became a major focus during Ajayi's off-season training,” a year after the Boise State product hauled in 27 passes for a paltry 151 yards (5.6 yards per reception).

The Dolphins will have to draw a line in the sand,Joe Flacco Jersey somewhere. Ajayi handled 287 touches last season, way up from the 56 he had as a rookie. And Gase said midway through the 2016 campaign that he needed to keep an eye on Ajayi's touches, because the back's physical style naturally adds to his wear and tear. (Ajayi dropped in the 2015 draft due to concerns over the long-term health of his knee, which he injured early in his college career.)

O škole

534 žiakov I. a II. stupňa
24 tried - 1. - 9. ročníka

Kontakt

Základná škola Dudova 2
Bratislava 851 02

Telefón / Fax:
+421 2 6382 0909

E-Mail:
zsdudova@zsdudovaba.edu.sk

 

 

Základné informácie

o našej skole po:


nemecky

anglicky

španielsky

taliansky

francúzsky


ZŠ DUDOVA 2 bola Škola roka 2015

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tento odkaz.

 

Poďakovanie

Komunitnej nadácii Bratislava


----------------------------------------

Ak sa chcete dozvedieť viac

o činnosti ŠKD, kliknite na obrázok.

 

 

Číslo účtu ŠKD:

SK72 5600 0000 0094 0089 9001

----------------------------------------

 

Pracovné listy na precvičovanie


pre 1 stupeň,


ak ich chcete využiť,
kliknite na obrázok.

 

 


Oznam pre rodičov


Vážení rodičia, v prípade, že chcete uhradiť príspevok do Spolku priateľov školy prosím uveďte do správy pre prijímateľa meno Vášho dieťaťa a triedu, ktorú v tomto šk. roku navštevuje.


číslo účtu:

SK37 5600 0000 0094 0887 4001


Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu.

 

---------------------------------------


Vážení rodičia a

priatelia školy,

chcete podporiť našu základnú školu? Je to jednoduché a nič Vás to nebude stáť :).

Stačí, ak kliknete na tento odkaz.

 

---------------------------------------

Newsletter mestskej časti

Bratislava-Petržalka,


ak sa chcete dozvedieť viac,

kliknite na tento odkaz.

---------------------------------------


Na našej škole je aj
Neštátna zubná ambulancia
pre deti, dorast aj dospelých


MUDr. Darina Marenčíková


Ordinačné hodiny

pondelok až piatok 8 00 - 14 00


telefón 02 63 83 83 47


 

Spolupracujeme aj

s tenisovou školou.

Pre viac informácii, kliknite na obrázok.

 

 

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa 26.9. 2017 sa celý 6.ročník vybral na Hviezdoslavovo námestie s pani učiteľkou Beláňovou, Martinkovou a Kapraľovou. Bol to neuveriteľný deň. Prvý príhovor mala žena ktorá ovládala 2 jazyky: češtinu a nemčinu. Po žene prišiel pán, ktorý ovládal najmenej 3 jazyky: češtinu, francúzštinu, španielčinu a ďalšie jazyky, ktoré som už ale zabudla. Po prezretí všetkých stánkov sme dostali dotazníky a záložky o európskych krajinách a aj samotných jazykoch. Náš deň sme zakončili v kine Mladosť, kde sme videli krátke ukážky. Veľmi sa mi tam páčilo a celý deň som si tam užila naplno.

Angela Srebalová 6.B


OSLAVUJEME EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

3 dôvody prečo sa učiť cudzie jazyky:
- aby sme mohli cestovať
- aby sme sa mohli presťahovať
- aby sme sa vedeli kdekoľvek na svete dorozumieť

Ako sa môžeme naučiť cudzí jazyk?
- pozeraním zahraničných filmov bez tituliek
- v škole
- čítaním literatúry
- cez internet
- cestovaním
- počúvaním zahraničnej hudby

Nina Čirková 8.B, Michaela Töröková 8.B

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa 26.9. 2017 sme išli na Európsky deň jazykov, ktorý sa konal na Hviezdoslavovom námestí. Keď sme prišli, tak nás uvítala celkom mladá jazykovedkyňa pár slovami o akcii, ktorá sa tam konala. Hovorila o programe, ktorý nás čaká a o svojej práci, o tom ,že skúma jazyky. Po príhovore nám študenti recitovali zaujímavú báseň v chorvátštine. Keď skončila s príhovorom, vypýtali sme si jazykové kvízy na ktoré sme mali odpovedať. Chodili sme po stánkoch hľadať správne odpovede a za každú správnu odpoveď sme dostali pečiatku alebo cukrík. Za vyplnenie celého kvízu sme dostali jednu veľkú odmenu ako napríklad šiltovku alebo loptu. Bolo tam veľa jazykových stánkov ako
napr.: anglický, nemecký, rusky, francúzsky španielska a veľa iných. Nakoniec sme boli v kine na krátkych jazykových ukážkach. Po celom dni sme sa konečne vrátili už do školy, kde sme všetci mali zhodnotiť ako sa nám páčilo. Tento deň bol naozaj pekný a zaujímavý, no nemuselo byť až tak zima.

Ella Rabatinová 6.B


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa  26.9. 2017 sme sa vybrali na Európsky deň jazykov, ktorý bol na Hviezdoslavovom námestí. Uvítali nás tam organizátori, ktorí sa nám hneď aj predstavili. Po privítaní a oboznámení s programom dňa sme dostali na papieri otázky, ktoré boli dosť náročné. Po vyplnení dotazníka som dostala aj odmenu. Mohla som si vybrať medzi šiltovkou a loptou. Keď sa náš deň na námestí končil, išli sme do kina Mladosť na nemecké reklamy. Deň som si tam naplno užila.

Sofia Vargová 6.B


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV


26.9 2017 sme sa vybrali na Európsky deň jazykov. Bolo tam super. Vyplňovali sme jazykové kvízy. Za všetky správne odpovede sme si mohli vybrať hlavné a menšie ceny. Hlavné ceny: ruksak, tričká,… a menšie ceny: balzam na pery, pršiplášť,…Po vybratí týchto cien sme sa vybrali do kina Mladosť na 15 minutový film. Po skončení dňa sme išli do školy.

Rebeka Baratová 6.A


Upravila: Diana Melichárová 9.B