EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa 26.9. 2017 sa celý 6.ročník vybral na Hviezdoslavovo námestie s pani učiteľkou Beláňovou, Martinkovou a Kapraľovou. Bol to neuveriteľný deň. Prvý príhovor mala žena ktorá ovládala 2 jazyky: češtinu a nemčinu. Po žene prišiel pán, ktorý ovládal najmenej 3 jazyky: češtinu, francúzštinu, španielčinu a ďalšie jazyky, ktoré som už ale zabudla. Po prezretí všetkých stánkov sme dostali dotazníky a záložky o európskych krajinách a aj samotných jazykoch. Náš deň sme zakončili v kine Mladosť, kde sme videli krátke ukážky. Veľmi sa mi tam páčilo a celý deň som si tam užila naplno.

Angela Srebalová 6.B

OSLAVUJEME EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

3 dôvody prečo sa učiť cudzie jazyky:
- aby sme mohli cestovať
- aby sme sa mohli presťahovať
- aby sme sa vedeli kdekoľvek na svete dorozumieť

Ako sa môžeme naučiť cudzí jazyk?
- pozeraním zahraničných filmov bez tituliek
- v škole
- čítaním literatúry
- cez internet
- cestovaním
- počúvaním zahraničnej hudby

Nina Čirková 8.B, Michaela Töröková 8.B

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa 26.9. 2017 sme išli na Európsky deň jazykov, ktorý sa konal na Hviezdoslavovom námestí. Keď sme prišli, tak nás uvítala celkom mladá jazykovedkyňa pár slovami o akcii, ktorá sa tam konala. Hovorila o programe, ktorý nás čaká a o svojej práci, o tom ,že skúma jazyky. Po príhovore nám študenti recitovali zaujímavú báseň v chorvátštine. Keď skončila s príhovorom, vypýtali sme si jazykové kvízy na ktoré sme mali odpovedať. Chodili sme po stánkoch hľadať správne odpovede a za každú správnu odpoveď sme dostali pečiatku alebo cukrík. Za vyplnenie celého kvízu sme dostali jednu veľkú odmenu ako napríklad šiltovku alebo loptu. Bolo tam veľa jazykových stánkov ako
napr.: anglický, nemecký, rusky, francúzsky španielska a veľa iných. Nakoniec sme boli v kine na krátkych jazykových ukážkach. Po celom dni sme sa konečne vrátili už do školy, kde sme všetci mali zhodnotiť ako sa nám páčilo. Tento deň bol naozaj pekný a zaujímavý, no nemuselo byť až tak zima.

Ella Rabatinová 6.B

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa  26.9. 2017 sme sa vybrali na Európsky deň jazykov, ktorý bol na Hviezdoslavovom námestí. Uvítali nás tam organizátori, ktorí sa nám hneď aj predstavili. Po privítaní a oboznámení s programom dňa sme dostali na papieri otázky, ktoré boli dosť náročné. Po vyplnení dotazníka som dostala aj odmenu. Mohla som si vybrať medzi šiltovkou a loptou. Keď sa náš deň na námestí končil, išli sme do kina Mladosť na nemecké reklamy. Deň som si tam naplno užila.

Sofia Vargová 6.B

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

26.9 2017 sme sa vybrali na Európsky deň jazykov. Bolo tam super. Vyplňovali sme jazykové kvízy. Za všetky správne odpovede sme si mohli vybrať hlavné a menšie ceny. Hlavné ceny: ruksak, tričká,… a menšie ceny: balzam na pery, pršiplášť,…Po vybratí týchto cien sme sa vybrali do kina Mladosť na 15 minutový film. Po skončení dňa sme išli do školy.

Rebeka Baratová 6.A

Upravila: Diana Melichárová 9.B