Telesná výchova má svoj blog.

Ak ho chcete čítať, kliknite na tento odkaz.

Junior osobnosti Petržalky

Tento rok získala naša škola až dve umiestnenia v Junior osobnosti Petržalky. Ocenenými sa stali Simona Kratochvílová a Timotej Fojtík.  Ponúkame, krátke profily oboch našich úspešných žiakov.

Simona Kratochvílová má pevnú vôľu, vďaka ktorej dokáže  podávať najlepšie výkony. Je doslovne rodenou športovkyňou. Medzi jej hlavné vlastnosti patrí cieľavedomosť, odhodlanosť, vytrvalosť a bojovnosť. Simona sa už od 5. ročníka základnej školy zúčastňuje rôznych športových súťaží, v ktorých dosahuje vynikajúce športové výsledky. Niekoľkokrát sa umiestnila na 1. - 3. mieste v okresných kolách loptových hier: basketbale, florbale, hádzanej, vybíjanej a futbale žiačok.  Najvýraznejšie úspechy dosiahla v hokejbale, keď bola v celoslovenskom kole vyhlásená za najlepšiu strelkyňu.

Timotej Fojtík - už od piateho ročníka všetko ukazovalo na to, že to nebude bežný - tradičný žiak, pretože jeho záujmy sú veľmi široké: pestuje kaktusy, ovláda množstvo kartových trikov, výborne hrá na gitaru,  dokonca sa naučil aj štrikovať. Reprezentoval našu školu v Technickej olympiáde, vyhral okresné i  krajské kolo a postúpil na celoslovenské kolo technickej olympiády, kde získal 6. miesto.  Jeho hlavnou záľubou sú  však počítače a robotika. Vytvoril pohyblivého robota, ktorý sa dokáže v určitom prostredí sám orientovať. S týmto robotom  sa mu v roku 2017 podarilo vyhrať medzinárodnú súťaž autonómnych robotov: Trenčiansky robotický deň v kategórii Dolt! < 16
.

Ak sa chcete dozvedieť viac a pozrieť si aj fotografie, kliknite na tento odkaz.